MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI PROGRAMI

Mevlid-i Nebi Haftası  Programı

Mevlid-i Nebi Haftası  programı, velilerimizin yoğun ilgisi   ve  ilçe müftümüz Sayın Abdulkerim Çelik’in katılımlarıyla  okulumuz konferans salonunda yapıldı.

 Oklumuz öğrencilerinin  Kur’an tilavetiyle başlayan açılış programında konuşan kampüs müdürümüz Erdal GENÇ,  Çocuklarımızın içindeki, doğuştan gelen Saf cevheri, korumak, istiyoruz.  Milli şuuru olan , ailesine bağlı ,ahlaklı, maneviyatı güçlü  , çalışkan ,sorgulayan bir nesil yetiştiriyoruz. Onlara hayatın içinden bir din eğitimi vererek ,Ruhlarının terbiyesini , zihinlerinin  eğitilmesini ve  ahlaki değerlerini  öğretiyoruz. Kendisine karşı  ,Allaha karşı ,topluma karşı ,canlı ve cansızlara karşı sorumlulukları olan  bir nesil. Bunun için  evrensel değerleri ,İslami perspektif ile sunmak istiyoruz dedi.

Programda bir konuşma yapan Güneysu ilçe müftümüz Sayın Abdulkerim Çelik,  Her yıl bir tema çerçevesinde kutlanan haftanın bu yılki teması “Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” olarak belirlendiğini söyledi. “İnsanoğlu, er ya da geç dönüp dolaşıp O’nun şefkat ve merhamet ikliminde buluşacak ,  dünyaya yeniden sevgi ve  barış gelecektir.  Alemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimiz Hz. Muhammed(sav)’in doğum yıldönümünün; tüm insanlığa barış , huzur , mutluluk ve adalet getirmesi  temennisinde bulundu.

Program Öğrencilerimizin hazırlandığı   ve sunduğu  değerler geçidi, koro gösterisi, 40 yaşındasın şiiri , semazen gösteri ,Veysel Karanı tiyatrosu ve   dua ila devam etti . Program  Mevlid-i Nebi haftası kapsamında düzenlemiş olduğumuz Hadis ezberleme, Şiir okuma ,Peygamberimize mektup yazma, Peygamberimize şiir yazma yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize ödüllerinin verilmesiyle sona erdi. Programa çeşitli daire müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

HEMEN ARA