TUTUM YATIRIM ve TÜRK MALLARI HAFTASI

TUTUM YATIRIM ve TÜRK MALLARI HAFTASI

Yerli Malı Haftası (Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası) Kapsamında Okulumuzda Bir Dizi Etkinlik Geçekleştirildi. Etkinlik kapsamında ülkemizin yedi coğrafi bölgesini temsil eden serginin açılışı   İl Milli Eğitim Müdürümüz   Sayın Engin EMEN, Güneysu Belediye Başkanımız Sayın Rıfat ÖZER’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Sergiyi gezen davetliler yedi coğrafi bölgemizin ürünleri ve yerel kıyafetleri hakkında tek tek öğrencilerimizden bilgi aldılar. Velilerimizin özenle hazırladığı yöresel yemekler misafirlerimize ikram edildi. Serginin hazırlanışında büyük bir özveriyle bizlere destek veren başta kıymetli velilerimiz olmak üzere tüm öğretmen, öğrenci ve personelimizi teşekkür ederiz.

Program ikinci bölümü okulumuz konferans salonunda devam etti. Öğrencilerimizin yedi coğrafi bölge halk oyunları gösterisi ve tutumlulukla ilgili eğitici skeçlerinden oluşan gösterilerin sergilendiği program, öğrencilerimize tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve yerli malı kullanmanın öneminin vurgulanması ile sone erdi.

HEMEN ARA